Дата документа:

НВЧ Радіометрична система «ЗІР-М»

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА:

Радиометрическая система "ЗИР-М"

   Реальність, що нас оточує, диктує необхідність впровадження додаткових заходів захисту від неадекватних проявів.

  Насамперед, мова йде про необхідність захисту ключових керуючих центрів галузей від можливих терористичних нападів. При вирішенні таких завдань одним з важливих технічних заходів є організація ефективного (дистанційного) огляду людей у пунктах спеціалізованого контролю. Інструментальні засоби контролю, що використовуються в даний час, мають ряд обмежень, пов’язаних або з малою пропускною здатністю, недостатньою дальністю контролю, обмеженим набором приладів для детекторного контролю (наприклад: ¦металошукачі), або з неможливістю їх застосування при масовому огляді людей, через негативні наслідки (при генерації проникаючих випромінювань у мікрохвильовому та рентгенівському діапазонах спектра).

  В основу концепції створення радіометричної системи контролю «ЗІР-М» покладено принципи формування радіотеплових зображень та синхронної видачі результатів вимірювань у вигляді двовимірного растрового зображення на екрані персонального комп’ютера. Слід зазначити, що як методи спостереження найбільш перспективними слід вважати пасивні методи радіо-бачення, засновані на прийомі власного радіотеплового випромінювання людини і не пов’язані з генерацією будь-яких полів і спрямованих випромінювань, здатних негативно вплинути на людину. При цьому можливе виявлення об’єктів з різних матеріалів: метали, кераміка, пластмаси, порошкові матеріали на фоні зображення радіометричного людини.

ПРИЗНАЧЕННЯ:

  НВЧ радіометрична система дозволяє організовувати ефективний дистанційний (безконтактний) огляд людей у пунктах спеціалізованого контролю (аеропорти, підприємства, банки, стадіони та ін.). Дана система може працювати в автономному режимі або у складі комплексу спільно з іншими апаратними засобами контролю (відеоспостереження, металошукачі та ін.).

СКЛАД СИСТЕМИ:

—  вимірювальна стійка, Призначена для організації послідовних циклів вимірювання у процесі контролю людини. Людина, що проходить контроль, зупиняється в створі рамки на 2-3 секунди для формування радіометричного зображення на екрані монітора.

—  приладова стійка, забезпечує прийом та обробку власного випромінювання контрольованого об’єкта.

—  прилад візуалізації, призначений для відображення отриманих зображень на екрані монітора та їх додаткової обробки, архівації отриманих даних, передачі на центральний пункт обробки інформації, а також відображення ряду значущих параметрів з метою їх візуального контролю та ідентифікації.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ:

Діапазон робочих частот, ГГц80 — 100
Розміри робочого поля спостереження, метр1,0 х 2,0
Кількість каналів16 х 2
Полоса частот каналу, МГц± (10 — 370)
Просторова роздільна здатність, мм35х35(центр) 50х50(край)
Радіометрична роздільна здатність, К≤3,5
Період сканування, сек.1
Дистанція, м3,5
Температурний діапазон вимірюваня, К300±50
Час интегрування, мсек.5
Час формування радіометричного зображення, сек.2
Живлення системи від мережі змінного струму220-230 В, (50-60 Гц)
Умови експлуатації:
Температура, °С+5 …+25
Вологість, %30…80
Атмосферний тиск100±4 кПа (750±30 мм.рт.ст)

ПРИКЛАДИ РАДІОМЕТРИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ:

Радіометричні зображення:
ЛіворучПосерединіПраворуч
Людина з патронташемЛюдина з пістолетомЛюдина з  CD-disk