Дата документа:

Прийомо-передавач радіолокатора 8-мм діапазону з транзисторним підсилювачем потужності

Розроблений блок прийомо-передавача Ка-діапазону призначений для застосування в РЛС «Форміка» та багатопозиційної багатодіапазонної (S-, Х- та Ка-діапазони) РЛС «Угра-Р». Берегові РЛС «Форміка» та «Угра-Р» є радарами нового покоління, в яких використовується технологія «високоенергетичного променя», тобто випромінювання сигналів невеликої потужності, але великої тривалості. В результаті це збільшує енергію відбитого від мети сигналу, що дозволяє підвищити дальність РЛС та покращити виявлення малорозмірних цілей при потужності передавача у сотні разів меншою, ніж у традиційних магнетронних радарах.

Саме з урахуванням викладених вимог було розроблено повністю твердотільний блок прийомо-передавача (БПП), в якому відсутній магнетрон і високовольтний модулятор, а вихідним пристроєм передавача є транзисторний підсилювач НВЧ потужності.

Основні технічні характеристики БПП наведені у таблиці:

ТипТвердотільний
Робоча частота 33,75 ГГц
Імпульсна потужність20 Вт
Скважність4 — 10
Тривілість імпульсу ( 0,5 — 100 ) мкс
Коефіцієнт шуму4 дБ
Полоса пропускання(30 — 240) МГц
Робоча температура-40 — +50 град.С

Створений повністю твердотільний прийомо-передавач Ка-діапазону дозволяє здійснювати стиснення імпульсу до тривалості (4 ÷ 32) нс та доплерівську фільтрацію (селекцію) радіолокаційного зображення. Може застосовуватися в системах берегових постів систем управління рухом суден (СУРС), постів технічного спостереження та в навігаційних та інтегрованих комплексах на морських платформах, а також на аеродромах та інших об’єктах великої площі, що охороняються.